Rīgas jūras līcis

Rīgas jūras līcis, kas tiek dēvēts arī par Līvu līci, ir daļa Baltijas jūras, kas veido izteiktu līci pateicoties Latvijas un Igaunijas krasta līnijām. Skatoties kartē, ir izteikti redzams ka šis līcis atgādina dzīvnieka galvu – zirga galvu. Šo līci no pārējās Baltijas jūras atdala Kurzemes pussala un Monzunda arhipelāgs. Monzunda arhipelāgā ietilps diezgan liels skaits salu, bet lielākā un atpazīstamākā ir Sāmsala.  Līča piekrastē ir vairākas, pietiekoši lielas pilsētas – Rīga, Jūrmala, Saulkrasti, Salacgrīva, Ainaži. Šīs pilsētas atrodas Latvijā, bet Igaunijas pusē ir Pērnava un Kuresāre. Rīgas jūras līcī atrodas Ķīļu un Roņu sala, arī vairākas citas, mazākas saliņas.

Rīgas jūras līcim ir ļoti liela nozīme Latvijas un Rīgas attīstībā. Šis līcis ir ne tikai kuģu transporta maršruts, bet arī ļoti liels tūrisma objekts. Jūrmala ir viena no plašāk apmeklētajām tūristu vietām Latvijā un tas ir pateicoties skaistajām pludmalēm. Arī osta, kas atrodas Rīgā ir ļoti nozīmīga pilsētas un visas valsts attīstībā. Šī iemesla dēļ, Rīga, vēsturiski, ir bijusi ļoti iekārojama pilsēta daudziem iekarotājiem. Pateicoties Rīgas jūras līcim, paveras būtiski tirdzniecības ceļi uz pārējo Eiropu.

Līča lielākais dziļums ir 67 metri, bet vidēji tas ir tikai 26 metrus dziļš. Līcim ir ovāla forma un dziļākās vietas atrodas tā centrālajā daļā. Kopējā līča platība ir ap 18 tūkstošiem kvadrātmetru un tā tilpums ir 424 kubikkilometri.

Rīgas jūras līcī noris arī pietiekoši liela zveja. Šeit ir sastopamas tādas zivis kā reņģes, zandarti, mencas, salakas, brētliņas, laši, zuši un citas zivis. Arī Latvijā ir izplatīta zvejniecība Rīgas jūras līci, protams, Kurzemes pusē ir tieša piekļuve arī pašai Baltijas jūrai, bet arī līcis ir pietiekoši nozīmīgs zvejas elements Latvijas zvejniecībā.

Kā jau minēts, Rīgas jūras līcim ir liela nozīme tūrisma attīstībai. Viena no populārākajām vietām tūristu vidū ir Rīgas Jūrmala. Lielā mērā, visas jūrmalas attīstība ir atkarīga tieši no tūristu pieplūduma un finansiālajiem aspektiem kas ar to ir sasaistīti. Liels daudzums viesnīcu, restorānu un izklaides vietu tiek veidotas un uzturētas tieši tūrisma sezonas laikā. Šīs pludmales ir ļoti iecienītas tūristu vidū no Krievijas un citām, bijušajām, PSRS dalībvalstīm. Protams, attīstot tūrisma industriju, tiek pievilināti arī jauni tūrisma tirgi un iespējas.

Rīgas jūras līcis ir Latvijas simbols, savā ziņā. Tā pat kā ātri kredīti, jo tie ir nacionāli kredīti īstermiņa vajadzībām. Apskatot pasaules karti, viens no ātrākajiem viediem kā atrast Latviju ir tieši sameklējot pamanāmo zirga galvu. Šis līcis sniedz mums tūrisma iespējas, tirdzniecības ceļus, zvejniecību un daudz citu aspektu kas attīsta valsti un sniedz ienākumus valsts budžetā. Noris dažādas aktivitātes un projekti Rīgas jūras līča sakopšanai gan pašā līcī gan apkārtējās pludmalēs. Ekoloģiskā tīrība ir viena no lielākajām problēmām ar ko mums ir jācīnās, lai šis līcis turpinātu mums sniegt labāko un pozitīvāko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *