Jūras sāls

Jūras sāli iegūst dabiski, iztvaikojot jūras ūdenim. Atlikums, kas paliek iztvaikošanas procesā, ir tas, ko mēs plašāk pazīstam kā jūras sāli. Ūdens tiek savākts lielos dīķos, kur tas iztvaiko sāls slāņos. Tīrāka un gaišāka sāls parasti atrodas augšējā līmenī, bet krāsaināka un minerāliem bagātāka sāls parādīsies grunts slāņos.

Jūras sāls bieži tiek attīrīta tā, ka tā līdzinās sālim un satur arī līdzīgas sastāvdaļas. Bet Jūs varat arī iegādāties nerafinētu jūras sāli, kas ir pieejama dažādās krāsās, piemēram, rozā krāsā, dažādos pelēkos toņos vai smilšu krāsā.

Ko satur jūras sāls

Jūra

Nerafinēta jūras sāls satur aptuveni 98% nātrija un hlorīda un aptuveni 2% ēterisko minerālvielu, piemēram, dzelzi, kalciju, kāliju, magniju, mangānu, cinku, sēru, varu, fosforu un jodu. Dabiskā sāls var saturēt līdz pat vairāk nekā 80 minerālvielu, kas nepieciešamas Jūsu ķermeņa vajadzībām.

Dabiskā sāls, kas ir iegūta no jūras, bieži vien ir mitra un var salipt sālstrauka augšpusē, ja tā nav apstrādāta. Tāpēc tā nesatur pretsalipes sastāvdaļas, piemēram, pievienoto cukuru, pievienoto jodu, stabilizatorus vai jebkuras citas nedabiskas sastāvdaļas.

Dabiskā sāls, no otras puses, var saturēt pretsalipes vielas, kas neļauj sālim salipt. Pretsalipes vielas satur alumīniju, kas veicina sāls rūgto garšu. Tādējādi sālij reizēm pievieno cukuru, lai kompensētu rūgto alumīnija garšu. Rafinētai jūras sālim var arī būt pievienots jods, kas palīdz smadzenēm un citām ķermeņa funkcijām. Tomēr jodu var iegūt dabiski no nerafinētas jūras sāls, jūras dārzeņiem, un jebkura cita pārtikas produkta, kas tiek audzēts joda bagātā augsnē.

Veselības aprūpe

Sāls ir svarīga Jūsu uztura daļa. Bez tās Jūsu ķermenis nebūtu spējīgs darboties pareizi, jo tā palīdz regulēt ķermeņa šķidruma līmeni, muskuļu kontrakcijas, smadzeņu funkcijas un palīdz novērst nieru problēmas, noteikta veida vēzi un insultu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *